Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Grażyna
Pon 09 Lis, 2015 22:29
Zeus z Kępna irland 1.5 roku.
Autor Wiadomość
Aneta 
Użytkownik

Wysłany: Śro 18 Lis, 2015 15:08   

A tu przesyłam jeszcze kilka zdjęć. jupi

Dagna i Zeus2.jpg
Plik ściągnięto 1112 raz(y) 46,31 KB

Dagna i Zeus na spacerze2.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 151,27 KB

Dagna i Zeus na spacerze.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 79,47 KB

Dagna i Zeus.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 56,78 KB

Grażyna 
Admin

Wysłany: Śro 18 Lis, 2015 16:45   

Cieszę się, że do Was trafił. Dotąd miał pecha i żył sam dla siebie. Przyjdzie czas, że stanie się przylepą. Teraz wszystko robi na zapas bo jeszcze nie wie, że mu ogródka nikt nie zabierze i możliwości biegania tak samo. Mam nadzieję, że w którymś momencie przystopuje i zacznie widzieć ludzi i świat wokół siebie.

Na początku, setera trzeba pokochać za jego wady. Reszta przyjdzie sama.

franco 
Seteropodkręcony

Wysłany: Sob 21 Lis, 2015 21:10   

Bardzo sie cieszę, że się wam układa. Trzymam mocno kciuki, aby młody sie postarał, opanował zasady jakie panują w nowym domu i poczuł sie częścią waszej rodzinki. My oczywiście czekamy na wspólny spacer jak tylko będziecie gotowi i pogoda bedzie nieco lepsza. Moje dziewczyny chętnie pobiegają z nowym towarzystwem. Pozdrawiam gorąco;)

molly 
Admin

Wysłany: Pon 23 Lis, 2015 09:28   

Mam wrażenie, że on się zachowuje trochę "autystycznie", tzn potrzebuje nauczyć się skupienia na człowieku. Uważam, że to maniakalne bieganie i kopanie wynika z potrzeby rozładowania nagromadzonych w psie emocji. Powinniście popracować nad skupieniem i wyciszeniem, można to zrobić za pomocą smaczków jeśli pies jest łasuchem. Np pracować nad różnymi komendami podstawowymi i nie tylko. Można psa nauczyć rolowania, proszenia, przynoszenia różnych rzeczy, itp. Jest dużo możliwości. Zmęczenie psychiczne psa jest równie ważne, o ile nie ważniejsze, jak zmęczenie fizyczne.
Bardzo się cieszę, że Zeus tak dobrze trafił :) :serducho: Bardzo mocno trzymam kciuki za Was i życzę, żeby się wszystko coraz lepiej układało :yes: :bukiet: :pes:

Aneta 
Użytkownik

Wysłany: Wto 24 Lis, 2015 08:30   

Bardzo dziękuję za wszystkie rady, komend uczymy się już od samego początku, ale psiak był mocno zestresowany całą sytuacją. Napisałam był, bo widzę poprawę, bawi się już chętniej z Dagną, często go do siebie przywołuję chcąc zwrócić jego uwagę na siebie. Smakołyki robią swoje, uczy się chętnie choć to dla niego to nowość, dużo trudu zajmuje mi mycie im łap po wyjściu do ogrodu, jak Dagna tak Zeus tego nie lubią więc muszę się nieźle nagimnastykować ale daje radę. Ostatnio Zeus postanowił że nie wsiądzie do samochodu więc na dłuższe spacery wyjeżdżamy tylko z Dagny, ale robię to w taki sposób aby Zeus widział jak z Dagny wsiadamy do samochodu a potem chcę aby widział że wysiada z samochodu zadowolona. Mam nadzieję że to zadziała i za niedługo pojedziemy na długi spacer.
Bardzo dziękuję za zaproszenie na spacer, miło będzie wybrać się z całą ferajną.

Aneta 
Użytkownik

Wysłany: Śro 24 Lut, 2016 14:09   Zeus już w Brzeziu prawie cztery m-ce

Witam :pa: , Zeus już ze mną jest cztery miesiące i czuje się świetnie( tak przynajmniej mi się wydaje :-d )Mogłabym tu o nim poemat napisać bo obserwacja zachowań psów jest dla mnie ogromnie ciekawa :yes: .
Dagna zakochała się w Zeusie i ciągle kontroluje czy jest w pobliżu co przydaje się na spacerach gdy Zeus się zapomni i zniknie gdzieś na dłuższa chwilę.
Ostatnio na spacery wychodzę osobno z psami(co jest dla pozostawionego w domu wielką tragedią) ale nie mam wyjścia bo Zeus na smyczy tak szaleje że nie jestem w stanie dwóch jednocześnie prowadzić :spacer: a musi się tego tez nauczyć. Oczywiście od czasu do czasu jedziemy w pola i tam dają upust instynktom bez ograniczeń. nonono
Jest wielkim pieszczochem i jeszcze większym zazdrośnikiem. Lubi warknąć na Zosię i obcych ale wystarczy ostre "nie wolno" i staje się potulny jak baranek, choć czujności nie tracę bo nigdy nic nie wiadomo. nonono
Cały czas uczymy się komend z lepszym lub gorszym skutkiem :oki: ,przyzwyczajamy do mycia( na razie w misce) ogródek wygląda jakby przeszło tornado, wszystkie drzewka, krzewy, trawy musiałam opalikować bo z korzeniami wykopuje, trawy już prawie wcale nie ma. No cóż PIES :no: .
Pozdrawiamy gorąco :-d :pa:

Zeus 2 -02.2016.jpg
Plik ściągnięto 992 raz(y) 29,87 KB

Dagna i Zeus 02.2016.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 80,33 KB

Zeus 02.2016.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 85,54 KB

molly 
Admin

Wysłany: Nie 28 Lut, 2016 22:42   

Świetnie czytać takie wiadomości! :radosc: Życzę Wam, żeby czarne tornado wreszcie zwolniło, ale to powinno nastąpić tak mniej więcej za 10 lat :P :-d :diablo:

Aneta 
Użytkownik

Wysłany: Pon 29 Lut, 2016 08:07   

No cóż, mój mąż miał rację, 20a ogrodu to za mało przydałoby się 1ha 80 dla psów i 20 dla mnie :-d

Aneta 
Użytkownik

Wysłany: Pon 29 Lut, 2016 11:39   

Sielanka :yes:

Psy.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 49,13 KB

molly 
Admin

Wysłany: Śro 02 Mar, 2016 15:57   

Aneta napisał/a:
No cóż, mój mąż miał rację, 20a ogrodu to za mało przydałoby się 1ha 80 dla psów i 20 dla mnie :-d

:-d :oki:

Z okazji Urodzin życzę Ci spełnienia tego życzenia :D I nawet 10 hektarów na własność! :-d STO LAT w czterołapnym towarzystwie :cmok: :bukiet: :tort:

Aneta 
Użytkownik

Wysłany: Śro 09 Mar, 2016 07:34   

:yes: Bardzo dziękuje za życzenia :calus:

Zabawa.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 105,89 KB

moje trzy skarby.jpg
W tym towarzystwie brakuje jeszcze tylko kota Frania
Plik ściągnięto 9 raz(y) 119,26 KB

zeniu i zosia.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 112,07 KB

molly 
Admin

Wysłany: Sob 12 Mar, 2016 20:03   

:radosc:

Aneta 
Użytkownik

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018 06:30   

Witam serdecznie, nie odzywałam się długo, przeleciało nie wiem kiedy. Zeus ma się świetnie, tworzą z Dagną nieodłączną parę. Bywa z nami na grzybach ale nigdy nie zabieram dwóch psów na raz bo razem lubią zwiać, oczywiście prowoderem jest Zeus, ale sam zachowuje się przyzwoicie. Na spacerze zawsze jeden musi być na smyczy ponieważ raz mi uciekły i przez godzinę ich szukałam.Ale wszystko skończyło się dobrze. jupi Pozdrawiam.

Grażyna 
Admin

Wysłany: Sob 28 Kwi, 2018 22:42   

Fajnie, że się odezwaliście. Często tak bywa, że taka dwójca uwalniana jest po kolei bo razem puścić to strach się bać.

Na początku, setera trzeba pokochać za jego wady. Reszta przyjdzie sama.

Odpowiedz do tematu