To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Setery-adopcje

Powitania - Witajcie po latach i od razu podpowiedzcie coś

Kalunia_C - Czw 03 Sty, 2019 18:14
Temat postu: Witajcie po latach i od razu podpowiedzcie coś
Seterowi Przyjaciele, witajcie po latach!

Byłam wiernym czytelnikiem forum jakieś 8 czy 9 lat temu, a seterkową panią jestem od listopada 2008 roku. Na początku był szał, więc udzielałam się tu i tam, i czytałam od deski do deski całe forum. Potem przyszła normalność, pierwsze dziecko, drugie dziecko... zmieniły się priorytety, a forum poszło w odstawkę. Psińco stał się normalnym członkiem rodziny, nie pępkiem świata i było ok. Do czasu, kiedy adoptowaliśmy 6-letnią owczarkę niemiecką, która była wcześniej i u nas również miała być, psem stróżującym. Była świetnie ułożona, opiekuńcza i stała się mamuśką dla naszego, rok młodszego od niej, strachliwego setera. Bardzo szybko seter tak bardzo zżył się z nią, że wolał siedzieć w jej budzie niż w domu, a zagonienie go do mieszkania często kosztowało nas tyle nerwów, że poddaliśmy się i psy zamieszkały razem na podwórku. Niestety owczarka niemiecka miała rozległy nowotwór z przerzutami i musieliśmy odprowadzić ją do tęczowego mostu. Seter został sam, po 5 latach mieszkania na dworze i teraz przypomniało mu się, że kiedyś mieszkał 5 lat w domu i że jednak chciałby wrócić. W Sylwestra postanowiliśmy wziąć go z powrotem do mieszkania i widać, że pies też tego chce. Cieszy się i wraca do domu na każdą komendę. Problem tylko w tym, że kiedyś wytrzymywał w domu sam nawet 10 godzin w ekstremalnych sytuacjach. Teraz woła na siku nawet co pół godziny, a po nocy codziennie mam na wycieraczce komplecik mimo, że wychodzę z nim o 1:00 w nocy, a potem o 7:00 rano. Dzisiaj zostawiłam go za dnia na 2 godziny samego i też wróciłam i było nasikane. Dodam, że kiedy jesteśmy w domu, pies pięknie komunikuje potrzebę wyjścia i załatwia się tylko w wyznaczonym miejscu na dworze. Bardzo chcielibyśmy, żeby rudy wrócił do domu, ale jesli nie będzie wytrzymywał z toaletą, będzie musiał wrócić na dwór.
Co możecie doradzić?